Επεσαν οι προβολείς στα Μέγαρα, την Τρίτη η συνέχεια του αγώνα

To παιχνίδι του Βύζαντα Μεγάρων με την Πανχαϊκή ξεκίνησε το απόγευμα της Δευτέρας, αλλά θα ολοκληρωθεί το απόγευμα της Τρίτης, καθώς έπεσαν οι 2 από τους 4 προβολείς στο γήπεδο και το παιχνίδι διεκόπη στο 73ο λεπτό. Μετά από διαβουλεύσεις αποφασίστηκε να παιχτούν τα τελευταία λεπτά την Τρίτη στις 16:00GR κι ενώ η Παναχαϊκή προηγείται με 4-2 του Βύζαντα.Μπορεί οι διοικήσεις των δυο ομάδων να συμφώνησαν το παιχνίδι να συνεχιστεί στο… ημίφως, ωστόσο, ο διαιτητής κάλεσε ηλεκτρολόγο στο γήπεδο, ώστε να αποφανθεί αν πρόκειται όντως για βλάβη και να κλείσει το φύλλο αγώνος. Έτσι,
οι δυο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού τους για αύριο Τρίτη στις 16:00GR ώστε να συνεχιστεί το ματς από το 73’ όπου σταμάτησε και ενώ το σκορ είναι υπερ της Παναχαϊκής με 4-2… Θυμίζουμε πως στο 72’ οι δυο από τους 4 προβολείς του γηπέδου σταμάτησαν να λειτουργούν. Έγιναν κάποιες προσπάθειες να διορθωθεί το πρόβλημα, και πάλι όμως, έσβησαν και ο αγωνιστικός χώρος φωτιζόταν μόνο από τους δυο προβολεις. Η τελική απόφαση του διαιτητή παρά τις πολλές πιέσεις και διαβουλεύσεις είναι το ματς να συνεχιστεί - οριστικά- αύριο Τρίτη στις 16:00GR.Μέχρι να πέσουν τα φώτα η Παναχαϊκή προηγούνταν με 4-2 του Βύζαντα, χάρη σε τέρματα των Μπόζιτς (16', 21'), Μαραγκουδάκη (46') και Κοντογουλίδη (69'). Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά σε 2-2, μετά από τέρματα των Αρναρέλη (29', 33').ΒΥΖΑΣ: Λούκιτς, Γιάντριτς, Δελάρδας, Μανδύλης, Μπελερδής, Ι. Μαζιώτης, Αρναρέλης, Παπαυθυμίου, Ζάρκος, Σταμόγιαννης, Μαρίνης.ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: Παπαδόπουλος, Μπερτέν, Λίτσης, Σπίνουλας (46' Βασιλαντωνόπουλος), Βαγγελόπουλος, Γκαντιάγκα, Κιάσσος, Μπόζιτς, Κοντογουλίδης, Μαραγκουδάκης, Χοτζάλι (46' Πλέγας).