Εντυπωσίασαν οι Ελπίδες που επικράτησαν με 1-0 της Νορβηγίας σε φιλική αναμέτρηση στο Λουτράκι

Mε πολλά νέα πρόσωπα στη σύνθεσή της, η Εθνική Ελπίδων επικράτησε με 1-0 της Νορβηγίας, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο "Θώδειο" δημοτικό στάδιο Λουτρακίου. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, σκορπίζοντας ικανοποίηση στους περίπου 2500 φιλάθλους που βρέθηκαν στις κερκίδες. Η Εθνική μπήκε δυνατά στον αγώνα και μόλις στο δεύτερο λεπτό έχασε σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ
όταν Ταχτσίδης, Ανάκογλου και Βέλλιος δεν μπόρεσαν από κοντά να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι δεν στάθηκαν όμως το ίδιο τυχεροί, όταν στο 36΄ ο Λαγός έβγαλε τη σέντρα και ο Γιάννου με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Εστμπε.Και στο δεύτερο μέρος η Εθνική ήταν η κυρίαρχος του παιχνιδιού, χάνοντας πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, με σημαντικότερες τα χαμένα τετ-α-τετ των Ταχτσίδη (52΄), Καρέλη (81΄, 90΄) και Χρυσοφάκη (90΄+2). Οι νορβηγοί απείλησαν μία και μοναδική φορά τον Λοντίγκιν στο 70ο λεπτό, ό