ΕΝΠ και Εθνικός Αχνας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Τάσος Μάρκου, με τους γηπεδούχους να τερματίζουν στην 6η θέση

20:26 7/5/2010 - Πηγή: Sport.gr

ΕΝΠ και Εθνικός Αχνας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο Τάσος Μάρκου στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ του κυπριακού πρωταθλήματος, με τους γηπεδούχους να τερματίζουν στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Ο αγώνας, στον οποίο κόπηκαν μόλις... 22 εισιτήρια (!), είχε καλό ρυθμό, με τον Τόρναουτ να ανοίγει στο 19ο λεπτό το σκορ για τους γηπεδούχους με πλασέ μετά από ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Ταρούμπα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν γρήγορα να φέρουν το ματς στα ίσα, με τον Μιρντάκοβιτς να κάνει με ψύχραιμο πλασέ το 1-1 στο 26`.

Στην επανάληψη η ΕΝΠ θα μπορούσε να έχει πάρει τη νίκη, όταν στο 57` κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τόρναουτ από τον Σιαήλη μέσα στην περιοχή, αλλά ο Νουρεντινόσκι κατάφερε να νικήσει τον βέλγο, διατηρώντας μέχρι τέλους το 1-1.