Εμεινε ζωντανή η ΤΣΣΚΑ, ελπίζει σε Μιλάνο

Παράταση ζωής πήρε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας που επιβλήθηκε με 73-63 της Βαλένθια για την 8η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, και έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στο Top 16, την ύστατη έστω στιγμή. Πλέον οι ρώσοι έχουν εναποθέσει τις ελπίδες τους στην Αρμάνι Μιλάνο, την οποία θέλουν να νικήσει την Εφές Πίλσεν. Προβαδισμα οι ρώσοι
Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, γνωρίζοντας
πως έπαιζε το τελευταίο της χαρτί για διατήρηση των ελπίδων και κατάφερε να φτάσει σταδιακά σε ένα double score (14-7). Οι γηπεδούχοι πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο και τελείωσαν το 1ο δεκάλεπτο προηγούμενοι 20-12.Η έναρξη όμως της 2ης περιόδου ήταν ιδανική για την Βαλένθια που έφτασε σε απόσταση αναπνοής (19-20) και η ΤΣΣΚΑ άρχισε να δείχνει και πάλι τις... αρρώστιες που την κυνηγούν την φετινή χρονιά. Το σκορ του ημιχρόνου διαμορφώθηκε τελικά στο 34-30 με τους ρώσους να μεν διατηρούν ένα μικρό προβάδισμα ένα μικρό προβάδισμα.Επέστρεψε η Βαλένθια