Εκτός Κυπέλλου η Ξάνθη!

Ο Πανσερραϊκός έκανε την έκπληξη στη φάση των 16 του Κυπέλλου, καθώς νίκησε 2-1 την Ξάνθη στα Πηγάδια και την άφησε εκτός συνέχειας του θεσμού!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με τον Μαρσελίνιο στο 24', αλλά τα "λιοντάρια" απάντησαν με δύο γκολ του πορτογάλου, Φελίπε Ντα Κόστα, ο οποίος στο 44' έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 63' χάρισε τη μεγάλη πρόκριση στην ομάδα του, η οποία στη φάση των "8" θα είναι η μοναδική εκπρόσωπος της Football League.

Η Ξάνθη πέτυχε γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μάρκο Μαρκόφσκι, αλλά ο διαιτητής Κύρκος το ακύρωσε υποδεικνύοντας επιθετικό φάουλ. Η φάση αυτή ξεσήκωσε θύελλα διαμαρτυριών από πλευράς γηπεδούχων, οι οποίες αργότερα αποτυπώθηκαν και σε μορφή ανακοίνωσης...