Εκτός League Cup την Τότεναμ και Λίβερπουλ, πρόκριση για Νόριτς και Σουόνσι

Σπουδαία πρόκριση με ανατροπή για τη Νόριτις, που κέρδισε 2-1 την Τότεναμ για τον δ' γύρο του League Cup, εκτός συνέχειας και η Λίβερπουλ, που αποκλείστηκε από τη ΣουόνσιΤην έκπληξη στο θεσμό του League Cup έκανε η Νόριτς, που υποδεχόταν την Τότεναμ στο "Κάροου Ρόουντ".Η ομάδα του Βίλας Μπόας προηγήθηκε στο 66' με τον
Γκάρεθ Μπέιλ, ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα στο τελευταίο 25λεπτο.Η ομάδα του Κρις Χάουτον έκανε την αντεπίθεσή της στο τελευταία 10λεπτο και τελικά ήταν αυτή, που πανηγύρισε.Αρχικά ο Βερτόνγκεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, ισοφαρίζοντας στο 83' και στο 86' ο Τζάκσον ολοκλήρωσε την ανατροπή, δίνοντας τη νίκη-πρόκριση στο 86'.Τον δρόμο του αποκλεισμού, που ακολούθησε η Τότεναμ πήρε και η Λίβερπουλ, που ηττήθηκε στο "Ανφιλντ" από τη Σουόνσι και έβαλε τέλος στη φετινή της διαδρομή στο League Cup.Οι "κόκκινοι" βρέθηκαν σε κακή μέρα και οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν την ευκαιρία να πάει χαμένη. Προηγήθηκαν στο 34' με τον Τσίκο ενώ στο 72' σφράγισαν ουσιαστικά την πρόκριση με γκολ του Ντάιερ.Η Λίβερπουλ το πάλεψε και μείωσε με τον Σουάρες δύο λεπτά αργότερα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Ντε Γκούζμαν της έδωσε τη... χαριστική βολή, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.