Εκανε σεφτέ ο Κουτσιανικούλης

Το πρώτο του γκολ από την στιγμή που επέστρεψε στον Εργοτέλη σημείωσε ο Βασίλης Κουτσιανικούλης στη φιλική νίκη του Εργοτέλη επί του Ρούβα στο βοηθητικό του Παγκρήτιου Σταδίου. Ο Λεάλ είχε ανοίξει το σκορ. Δύο νίκες σε δύο φιλικά μέσα στο Σαββατοκύριακο σημείωσε ο Εργοτέλης. Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου μετά το 4-0 επί του Γιούχτα το Σάββατο (13/8), την Κυριακή (14/8) υποδέχθηκε στο βοηθητικό του Παγκρήτιου Σταδίου την ομάδα του Ρούβα την οποία κέρδισε με 2-1. Οι "κιτρινόμαυροι" κατά διαστήματα έδειξαν πολύ καλά στοιχεία,
κάτι που άφησε ικανοποιημένο τον έμπειρο τεχνικό. Εκτός από τα δύο γκολ ο Εργοτέλης είχε και δοκάρι στο 52' από κεφαλιά του Μπούντιμιρ.Τα γκολ για την ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου σημείωσαν, ο Λεάλ με ωραίο πλασέ στο 55 λεπτό έπειτα από πάσα του Ντατόμο και ο Κουτσιανικούλης με σουτ στο 56' έπειτα από πάσα του Μπούντιμιρ. Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε με πλασέ ο Μιλόσεβιτς στο 90ο λεπτό. Εργοτέλης: Πίρσον, Χίμπλινγκερ, Γιοβάνοβιτς, Βίσιο (46' Ντατόμο), Κυριακίδης (46' Σαρρής), Ολίσε, Ρομάνο, Μπέτο (46' Φραγκουλάκης), Λεάλ, Καρέλης, Μπούντιμιρ. Ρούβας: Καλομοίρης, Καραγιαννίδης, Ιερωνυμάκης, Μασαούτης, Τζιράκης, Μαραγκάκης, Σταθόγλου, Περογαυράκης, Ρηγάκης, Μπελίτσας, Φουκαράκης. Έπαιξαν και οι: Χριστοδουλάκης, Λαγουδάκης, Μπριλάκης, Γιαννακάκης, Τουρνάκης, Μιλόσεβιτς, Καουκάκης, Ξημεράκης, Τριάντης και Αντωνάκης.