Ε(χ)ασε βαθμούς η Νάπολι

23:55 9/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Δύο πολύτιμους βαθμούς στο κυνήγι του τίτλου πέταξε στα σκουπίδια η Νάπολι που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Λάτσιο στο Ολίμπικο. Βέβαια, όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση, οι Παρτενοπέι γλίτωσαν τον πόντο, καθώς ισοφάρισαν στο 87ο λεπτό.O Σέρτζιο Φλοκάρι άνοιξε το σκορ για τους Λατσιάλι στο 11ο λεπτό, βάζοντας ένα επιπλέον εμπόδιο στη Νάπολι, ώστε να φτάσει στην νίκη και να μείνει κοντά στην Γιουβέντους που προπορεύεται στην βαθμολογία.Στο 87', λοιπόν, ο Καμπανιάρο με σουτ στην κίνηση ύστερα από εκτέλεση κόρνερ έγραψε το τελικό 1-1 που ασφαλώς σκορπίζει χαμόγελα στην
Γιουβέντους, η οποία και ξέφυγε με 5 βαθμούς.ΛΑΤΣΙΟ: Μαρκέτι, Κονκό, Μπιάβα, Αντρέ Ντιάς, Ράντου, Λεντέσμα, Καντρέβα, Γκονζάλεζ, Ερνάνες (72’ Τσάνα), Μάουρι (18’ Λούλιτς), Φλοκάρι.ΝΑΠΟΛΙ: Ντε Σάνκτις, Καμπανιάρο, Καναβάρο, Γκαμπερίνι, Μέστο (55’ Ελ Καντούρι), Ινλέρ, Μπεχράμι (45’ Ινσίνιε), Ζούνιγκα (80’ Καλάιο), Χάμσικ, Πάντεφ. Καβάνι.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:Σάββατο (9/2)Γιουβέντους - Φιορεντίνα 2-0 (20' Βούτσινιτς, 41' Μάτρι)Λάτσιο - Νάπολι 1-1 (10' Φλοκάρι - 87' Καμπανιάρο)Κυριακή (10/2)13:30 Πάρμα - Τζένοα16:00 Ουντινέζε - Τορίνο16:00 Παλέρμο - Πεσκάρα16:00 Μπολόνια - Σιένα16:00 Αταλάντα - Κατάνια16:00 Σαμπντόρια - Ρόμα16:00 Κάλιαρι - Μίλαν21:45 Ιντερ - Κιέβο Βερόνα