Δύσκολο 4Χ4 για την Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα επικράτησε δύσκολα με 85-82 της Παρτιζάν στην Βαρκελώνη, πετυχαίνοντας παράλληλα την τέταρτη νίκη της, σε ισάριθμους αγώνες στην φετινή EuroleagueΜπαρτσελόνα ξεκίνησε πολύ καλά την αναμέτρηση και με ηγέτη τον Μαρσελίνιο Χουέρτας, έκλεισε την πρώτη περίοδο στο +8 (23-15). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους στο δεύτερο δεκάλεπτο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 37-37, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι γηπεδούχοι ανέλαβαν εκ νέου τα ηνία και ξέφυγαν με 12 (67-55). Για άλλη μία φορά, η Παρτίζαν επέστρεψε και με 2/2 βολές του Μούσλι, μείωσε σε 74-78, με 2:39 για το τέλος.Η Μπαρτσελόνα συνέχισε να έχει ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ, φτάνοντας τελικά στην τέταρτη διαδοχική της νίκη στην Euroleague με το τελικό 85-82.Τα δεκάλεπτα: 23-15, 37-37, 67-55, 85-82.