Διπλό στην Κατερίνη και προβάδισμα πρόκρισης η Καλλονή

Εχοντας αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της, η Καλλονή πέρασε νικηφόρα από την Κατερίνη, επικρατώντας 2-1 του Πιερικού στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τη β' φάση του Κυπέλλου. Ο Περόνε χάρισε τη νίκη στην ΑΕΛΚ στις καθυστερήσεις.Η ομάδα της Μυτιλήνης πήρε το προβάδισμα πρόκρισης στους "16" του θεσμού. Στις 31/10 η ρεβάνς -πιθανότατα στο ΟΑΚΑ.Στο 24'
ο Γκόσιτς με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην Καλλονή, για να έρθει στο 32' (με τον ίδιο τρόπο) η απάντηση των γηπεδούχων με τον Καθάριο.Οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο 64', με τον Πατσογιώργο να αποκρούει την μπάλα σε εκτέλεση πέναλτι του Περόνε.Ο,τι δεν κατάφερε, όμως, ο Αργεντινός στη φάση του πέναλτι, το πέτυχε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν με σουτ έγραψε το τελικό 2-1 για την Καλλονή.Πιερικός (Γιώργος Φοιρός): Πατσογιώργος, Νίκου, Κρουσταλέλης, Ιασωνίδης, Χ. Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Παπατόλιος, Κέρι, Γ. Ιορδανίδης, Μανίκας (70 Ελευθεριάδης), Καθάριος.Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Κριπιντίρης, Γκάσιτς, Λαμπρόπουλος, Γάλας, Σιλιγαρδάκης, Φαρία (84' Βαλλιός), Βλαστέλλης, Ντος Σάντος (73' Αγρίτης), Χουάνλου (72' Λίμα), Περόνε.