Διακόπηκε στο 95` η αναμέτρηση του Ερμή με την Ανόρθωση λόγω ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο

Με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησαν οι εορτασμοί για την συμπλήρωση των 100 χρόνων ζωής της Ανόρθωσης, καθώς η αναμέτρηση της κυρίας με τον Ερμή διακόπηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων λόγω ρίψης αντικειμένων στον αγωνιστικό χώρο και ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της ομάδας της Αραδίππου. Συγκεκριμένα, το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων ήταν αυτό που εξόργισε τους οπαδούς της Ανόρθωσης και άρχισαν να πετούν αντικείμενα προς τον διαιτητή, Μάριο Παναγή, ο οποίος διέκοψε οριστικά το παιχνίδι. Ο αγώνας, μάλιστα,
διακόπηκε τέσσερις φορές για ρίψη αντικειμένων, με τον Παναγή να αποφασίζει την τέταρτη φορά ότι το παιχνίδι δεν μπορούσε να συνεχιστεί.Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Ανόρθωση ήταν αυτή που ξεκίνησε πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 16ο λεπτό χάρη σε καρφωτή κεφαλιά του Καφού.Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμά τους μέχρι το 69ο λεπτό, όταν και έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω της δεύτερης κίτρινης κάρτας που δέχθηκε ο Σπ