Δεύτερη σερί νίκη για την Ισραήλ

Δευτέρη συνεχόμενη νίκη για το Ισραήλ, μετά την Λετονία (2-1), που αυτή τη φορά επικράτησε της Γεωργίας με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπεν Χαϊμ και μπήκε σφήνα στην υπόθεση πρόκριση. Αυτή, μάλιστα, ήταν η πρώτη ήττα στην διοργάνωση για την ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια. Χωρίς πολλές φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να παίζουν κυρίως... συντηρητικά και να δίνουν βάρος στα μετόπισθεν. Ωστόσο, το Ισραήλ είχε δυο-τρεις καλές ευκαιρίες να ανοίξει
το σκορ με καλύτερη αυτή του 36ου λεπτού με τον Ρεφαέλοφ, ο οποίος είδε το σουτ να αποκρούεται από τον Ρεβισβίλι.Στην επανάληψη, το Ισραήλ ανέβασε στροφές και πέτυχε αυτό που ήθελε. Στο 60` ο Ταλ Μπεν Χαΐμ, 7 λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι, ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους, από ασίστ του Μπουζάγκλο. Η Γεωργία πίεσε στην συνέχεια αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει και η ομάδα του Λουίζ Φερνάντες πήρε μια σπουδαία νίκη.Αναλυτικά, οι συνθέσεις των 2 ομάδων:Ισραήλ (Λουίζ Φερνάντες): Αουτέ, Μποντάρφ, Μπεν Χαΐμ, Γκέρσον, Νάτσο (52` Ταλ Μπεν Χαΐμ), Κιγιάλ, Κοέν, Ρεφαέλοφ (63` Βερμούθ), Μπαρντά (71` Μπεναγιούν), Μπουζάγκλο, ΚεινάνΓεωργία (Τιμούρ Κετσπάγια): Ρεβισβίλι, Σαλουκβάντζε, Κουμπούτια, Αμισουλασβίλι, Καλάντζε, Κομπιασβίλι, Κανκάβα, Νταουσβίλι (46` Κβιρκβέλια), Κιζανισβίλι, Μαρτσβαλάτζε (73` Σιράντζε), Ιασβίλι (63` Νταϊσβίλι)