"Χάλκινος" ο Πετρούνιας στο Κότμπους

Ο "χάλκινος" πρωταθλητής Ευρώπης στους κρίκους κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Challenge Cup στο Κότμπους.Στον τελικό ο αθλητής του Δημήτρη Ράφτη συγκέντρωσε 15,550 βαθμούς και το πρόγραμμα του είχε αρχική αξία 6,8. Μόλις τον περασμένο Δεκέμβριο ο Πετρούνιας είχε πάρει την πρώτη θέση στην Οστράβα.Τη νίκη πήρε ο Κινέζος χρυσός Ολυμπιονίκης του οργάνου, Τσεν Γιμπίνγκ με 15,675 βαθμούς (6,8). Στη δεύτερη θέση κατετάγη ο Αρτούρ Ναμπαρέτε Ζανέτι με 15,600 (6.5).Τη σκυτάλη θα πάρουν την Κυριακή (25/3) η Βάσω Μιλλούση
και ο Βλάσης Μάρας, που θα αγωνιστούν στον τελικό και είναι δύο από τους τρεις αθλητές, που θα μας εκπροσωπήσουν στο Λονδίνο.Η Μιλλούση συγκέντρωσε την υψηλότερη βαθμολογία στον προκριματικό της δοκού ισορροπίας με 14,300, ενώ ο Βλάσης Μάρας πήρε το εισιτήριο χάρη στη δεύτερη θέση στην οποία πλασαρίστηκε με 15,200. Ο Αμερικάνος Πολ Ρουγκέρι ήταν πρώτος στον προκριματικό με 15,725.