Μπάγεβιτς: Εχουμε περιθώρια βελτίωσης

Την πεποίθησή του πως η ΑΕΚ έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης εξέφρασε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, που μίλησε στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ. Ο προπονητής της Ενωσης τόνισε πως η ομάδα του ανέβασε στροφές στην επανάληψη κόντρα στην Χάιντκουκ και μπορούσε να πετύχει κι άλλα τέρματα, ενώ αναφέρθηκε και στην αλλαγή του Μπλάνκο στις καθυστερήσεις, εξηγώντας γιατί την έκανε στο συγκεκριμένο

σημείο. Εξέφρασε επίσης την επιθυμία να ολοκληρωθούν γρήγορα οι συζητήσεις με τους Σκόκο και Μπλάνκο, ενώ ξεκαθάρισε πως ο Ντιόπ δεν είναι ακόμα στην επιθυμητή κατάσταση.

Για το ματς με την Χάιντουκ: "Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι. Πετύχαμε και γκολ που μας έδωσε πλεονέκτημα. Αλλά μετά για 15-20 λεπτά γυρίσαμε πίσω και δεν είχαμε σωστά μαρκαρίσματα στο κέντρο. Ανοίξαμε χώρους στη Χάιντουκ και το εκμεταλλεύτηκαν. Κέρδισαν πέναλτι, ισοφάρισαν και είχαν και μια δυό ευκαιρίες για ακόμη ένα γκολ. Δηλαδή είχαμε ένα πολύ κακό διάστημα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ευτυχώς στο δεύτερο βελτιώσαμε κάποια πράγματα, παρ