Ατρόμητος στην Καβάλα με Σαγκανόφσκι

Αγώνας για γερά νεύρα, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο σφύριγμα ήταν αυτό που διεξήχθη στο Ανθή Καραγιάννη το απόγευμα του Σαββάτου (18/12) για την 15η και τελευταία αγωνιστική του α' γύρου. Καβάλα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, με την ομάδα του Γιώργου Δώνη, που είχε πολλά παράπονα από την διαιτησία, να παίρνει τον σημαντικό βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με γκολ του Σαγκανόφσκι.
Παρά την ισοπαλία, οι Αργοναύτες, που έμειναν τέταρτο ματς μακριά από τη νίκη, ανέβηκαν στην 5η θέση με 21 βαθμούς, ενώ οι περιστεριώτες έφτασαν τους 16, τους 9 εκ των οποίων κέρδισαν στις τελευταίας έξι αναμετρήσεις.Ο Ατρόμητος μπήκε δυνατά πήρε, την πρωτοβουλία και δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες μέχρι το μισάωρο, αλλά ο Γκαλίνοβιτς ήταν σε ετοιμότητα και κράτησε ανέπαφη την εστία του. Οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν και απείλησαν  στο τελευταίο τέταρτο με Βουξίτσεβιτς και Ογκμπέτσε, ωστόσο τίποτα δεν άλλαξε στο α' 45λεπτο.Στην επανάληψη όμως η Καβάλα χρειάστηκε μόλις 7