Απότομη προσγείωση για Μπέρμιγχαμ, 1-3 από την Γουέστ Μπρομ

17:02 5/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Απότομη ήταν η προσγείωση για την Μπέρμιγχαμ, μετά την κατάκτηση του Carling Cup, καθώς γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-3 από την Γουέστ Μπρομ. Η ομάδα του Ρόι Χόντγκσον έφτασε τους 32 βαθμούς και απομακρύνθηκε από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Μπέρμιγχαμ παραμένει στην 16η θέση. Παρά το γεγονός ότι η Μπέρμιγχαμ προερχόταν από την νίκη επί της Αρσεναλ και την κατάκτηση του Carling Cup,
δεν μπήκε δυνατά στο πρώτο μέρος και αναλώθηκε σε μία φλύαρη κατοχή της μπάλας.Στον δεύτερο μέρος όμως το σκηνικό άλλαξε ριζικά. Η Γουέστ Μπρομ μπήκε με γκολ από τα αποδυτήρια, καθώς στο 47ο λεπτό ο Μουλούμπου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0.Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση, με τον Μποσεζούρ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια στο επόμενο λεπτό.Η ομάδα του Χόντγκσον ανέβασε την απόδοσή της στην συνέχεια και κατάφερε να περάσει και πάλι μπροστά στο σκορ. Στο 58` ο Μόρισον έγραψε το 2-1, ενώ στο 72` ο Σκάρνερ διαμόρφωσε το τελικό 3-1, χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη της νίκη ύστερα α