Αποκλεισμός στα προημιτελικά του Open της Μαλαισίας, για τον Τάσο Παγδατή

Η προημιτελική φάση του Open της Μαλαισίας ήταν το ψηλότερο σκαλί για τον Τάσο Παγδατή, ο οποίος αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 σετ, από τον ρώσο Μιχαήλ Γιούζνι, σε έναν αγώνα που κράτησε δύο ώρες και 41 λεπτά.

Ο 25χρονος κύπριος τενίστας -που βρίσκεται στο Νο 6 του ταμπλό- πήρε στο τάι μπρέικ το πρώτο σετ με 7-5, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο σκορ στο δεύτερο για να γίνει το 1-1. Το τρίτο σετ κατέληξε στον 28χρονο αντίπαλό του που προηγείται και δύο θέσεις στην κατάταξη και μάλιστα εύκολα, με 6-1.

Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα του Παγδατή σε έξι αγώνες απέναντι στον Γιούζνι, που στην προσπάθειά του να προκριθεί στον τελικό, θα αντιμετωπίσει τον συμπατριώτη του Ιγκόρ Αντρέεφ, στα ημιτελικά. Ο τελευταίος απέκλεισε από την πλευρά του τον καναδό Μίλος Ράονιτς με 2-1 σετ.