Απίστευτη ανατροπή για Πρόκομ, στον όμιλο του ΠΑΟ η Αλμπα

Η Πρόκομ βρέθηκε ακόμα και στο... -28 στη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, αλλά κατάφερε να νικήσει 95-88 τη Σιένα στην Ιταλία! Στην 3η θέση η Σιένα, στην 4η η Αλμπα, που πάει στον όμιλο του ΠΑΟ στο Top 16. Περήφανο αντίο για τους πολωνούς.Ενδεικτικό της εικόνα του αγώνα είναι το γεγονός ότι η Σιένα προηγήθηκε 48-20 ένα λεπτό πριν από το φινάλε του ημιχρόνου!Στην επανάληψη η Πρόκομ εξαπέλυσε μια επική αντεπίθεση και επιμέρους σκορ 24-12 και 24-13 έστειλε το ματς στην παράταση.Στο έξτρα πεντάλεπτο συνέχισε την... πλάκα στους ιταλούς, φτάνοντας στη νίκη. ΄Το αποτέλεσμα αυτό στέλνει την Σιένα στην 3η θέση, ενώ την Αλμπα στην 4η και στον όμιλο του Παναθηναϊκού.Τα δεκάλεπτα: 26-13, 25-15, 12-24, 13-24.