Απέδωσε δικαιοσύνη ο Τζαβέλλας

Με κεφαλιά του Τζαβέλλα στο 90ό λεπτό ο καλύτερος ΠΑΟΚ πήρε την ισοπαλία (1-1) στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο που είχε προηγηθεί στο 26' με τον Παπαδόπουλο, αλλά στο δεύτερο μέρος οπισθοχώρησε για να κρατήσει το τρίποντο και τελικά την πάτησε... Δίκαιο το αποτέλεσμα.Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και έφτασε κοντά στο γκολ στο
13' με τον Σαλπιγγίδη να σουτάρει στην κλειστή γωνία του Τζενάμο που απέκρουσε σε κόρνερ, ενώ είχε ακόμα 2-3 φάσεις με τους Ολίσε, Λούκας και Σπυρόπουλο, που πέρασαν, ωστόσο ανεκμετάλλευτες.Ο Ατρόμητος απάντησε στις ευκαιρίες του ΠΑΟΚ στο 24' με τον Ούμπιντες να κάνει τη σέντρα για τον Καραμάνο, ο οποίος από θέση τετ α τετ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γλύκο, που απέκρουσε σωτήρια.Οι γηπεδούχοι, ωστόσο άνοιξαν το σκορ δύο λεπτά αργότερα, (26'), όταν ο Γιαννούλης από τα αριστερά σέντραρε για τον Καραμάνο, ο οποίος με τακουνάκι έβγαλε στον Παπαδόπουλο, που πλάσαρε τον Γλύκο κάνοντας το 1-0.Ο Δικέφαλος προσπάθησε να ισοφαρίσει στο 28', όταν από εξαιρετική πάσα του Λούκας ο Ολίσε βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Λαζαρίδης με προβολή πρόλαβε να διώξει σε κόρνερ! Στο 38'  σέντρα-σουτ του Κίτσιου απομάκρυνε σε κόρνερ ο Τζενάμο. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Παπαδόπουλο να κάνει εναέριο κοντρόλ μέσα στην περιοχή μετά από σέντρα του Ιγκλέσιας, να στρώνει την μπάλα δεξιά του, αλλά το σουτ που επιχειρεί έφυγε άουτ.Ο ΠΑΟΚ με την έναρξη του β' μέρους απείλησε με τον Σαλπιγγίδη που δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τζενάμο, ενώ η πραγματικά μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο ήρθε στο 59', όταν ο Λούκας εντελώς μόνος του σούταρε ελάχιστα άουτ από το δεξί δοκάρι!Ο τραυματίας Βίτορ άφησε τη θέση του στον Τζιόλη στο 61' με τον Κατσουράνη να οπισθοχωρεί σε θέση στόπερ, ενώ στο 70' ο Αθανασιάδης μπήκε αντί του Ολίσε με τον ΠΑΟΚ να παίζει φουλ επίθεση. Ο Παράσχος απάντησε με την είσοδο του Φυτανίδη αντί του Πίτου Γκαρσία παίζοντας πλέον με τρεις στόπερ.Νέα μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ στο 77', όταν ο Λούκας βγάζει τετ α τετ τον Σαλπιγγίδη που εκτελεί δυνατά με το αριστερό από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει την μπάλα άουτ! Ο Παπαδόπουλος άφησε τη θέση του στον Φάμπιο στο 78', ενώ ο Λίνο πέρασε αντί του Λούκας στο 79' με τις κινήσεις από τον πάγκο να συνεχίζονται στο 86', όταν στη θέση του Ταυλαρίδη που κούτσαινε μπήκε ο Μπάλλας.Ο ΠΑΟΚ στο 90' θα φτάσει στην ισοφάριση με κεφαλιά του Τζαβέλλα, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, σαν κοντινό κόρνερ από τον Λίνο, με τις δυο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό...Ατρόμητος: Τζενάμο, Νάστος, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης (86’ Μπάλλας), Λαζαρίδης, Ιγκλέσιας, Πίτου Γκαρσία (72’ Φυτανίδης), Καραμάνος, Ουμπίντες, Μπρίτο, Παπαδόπουλος (79’ Φάμπιο). ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Σπυρόπουλος, Τζαβέλλας, Βίτορ (60’ Τζιόλης), Κατσουράνης, Λάζαρ, Λούκα (79’ Λίνο)ς, Βούκιτς, Ολίσε (70’ Αθανασιάδης), Σαλπιγγίδης.