Ανετη νίκη του Ολυμπιακού, 15-4 τον Πανιώνιο

19:38 4/5/2012 - Πηγή: Sport.gr
Λίγες ημέρες μετά την εύκολη νίκη στη Νέα Σμύρνη, για τα προημιτελικά του Κυπέλλου, οι πρωταθλητές Ελλάδας έκαναν και πάλι επίδειξη δύναμης, παίζοντας κυριολεκτικά μόνοι τους.Στην πρώτη περίοδο υπήρξε κάποια αντίδραση από τους φιλοξενούμενους, που προηγήθηκαν με 4-3. Από εκεί και έπειτα όμως... κόλλησαν, αφού για 24 λεπτά έμειναν χωρίς τέρμα!Ο αγώνας μετατράπηκε σε παράσταση για ένα ρόλο, με τον Ολυμπιακό
να διασύρει τον αντίπαλο, δημιουργώντας ένα σερί 12-0, για να φτάσει στο τελικό 15-4. Οι ερυθρόλευκοι πήραν τη δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου και θα παίξουν στα πλέι οφ, με πλεονέκτημα έδρας, με τη Χίο για μια θέση στους τελικούς.Παράλληλα, ο Πανιώνιος παραχώρησε τη θέση του στον Παναθηναϊκό, που πέρασε νικηφόρα από την Κρήτη και θα αντιμετωπίσει τη Βουλιαγμένη, με μειονέκτημα έδρας.Τα οκτάλεπτα: 3-4, 6-0, 3-0, 3-0.Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Φουντούλης 4, Δελακάς 1, Μπλάνης 1, Κολόμβος 2, Χατζηκυριακάκης 2, Κατρουζανάκης 1, Πρέκας 1, Δερβίσης 1, Σχίζας 2,Πανιώνιος (Δ. Σελετόπουλος): Φλώρος 1, Κουτσιαλής 1, Παπαδόγκωνας 1, Γκάλιτς 1.