Ανατροπή και νίκη 4ης θέσης για Τότεναμ, 3-1 τη Γουλβς. 5η η Νιούκαστλ, 1-0 την Εβερτον εκτός έδρας

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν, η Τότεναμ έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-1 σε βάρος της Γουλβς, ανεβαίνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας. Σπουδαία νίκη στο Γκούντισον Παρκ πανηγύρισε η Νιούκαστλ, η οποία απέδρασε με το 1-0 και πλασαρίστηκε στην θέση. Ισόπαλες 1-1 Αστον Βίλα και Μπόλτον.

Περισσότερα σε λίγο...

Τετράδα η ΤότεναμΣτην 4η θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Τότεναμ που, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-1 σε βάρος της Γουλβς

στο Γουάιτ Χαρτ Λέιν.

Ο Στίβεν Φλέτσερ έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ στο 45ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Κέβιν Φόλεϊ, αλλά η υπεροχή των Πετεινών επιβραβεύτηκε και με γκολ στην επανάληψη.

Στο 77ο λεπτό ο Στίβεν Γουόρντ ανέτρεψε τον Αλαν Χάτον και ο Ράφαελ φαν ντερ Φάαρτ που ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα. Ο Ρομάν Παβλιουτσένκο έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 87` και στις καθυστερήσεις ο Χάτον σφρά