Ανατροπή - εξπρές και... 3άρα της Τότεναμ στη Σίτι!

Μέχρι το 75' η Σίτι κρατούσε στα χέρια της το διπλό στο Λονδίνο, αλλά σε διάστημα επτά λετών κατέρρευσε με την Τότεναμ να παίρνει τη νίκη τελικά με 3-1!O Νασρί μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τη Σίτι να κρατά το προβάδισμα μέχρι το 75'. Σ' αυτό το σημείο ο Ντέμπσεϊ ισοφάρισε, για να έρθει μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντεφόε για το 2-1.Στο 82' ο Μπέιλ έβαλε το... κερασάκι στην ανατροπή, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1. Με το τρίποντο αυτό η Τότεναμ έπιασε την Τσέλσι στην 4η θέση, έχοντας όμως αγώνα περισσότερο.Η 34η αγωνιστικήΣάββατο
20/4Φούλαμ-Άρσεναλ 0-1 (43' Μερτεζάκερ)ΚΠΡ-Στόουκ 0-2 (42' Κράουτς, 77' Γουόλτερς Π)Σουόνσι-Σαουθάμπτον 0-0Γουέστ Μ.-Νιούκαστλ 1-1 (63' Τζόουνς-8'Γκουφράν)Σάντερλαντ-Έβερτον 1-0 (45' Σεσενιόν)Γουέστ Χαμ-Γουίγκαν 2-0 (21' Τζάρβις, 81' Νόλαν)Νόριτς-Ρέντινγκ 2-1 (50', 51' Μπένετ-72' ΜακΚλέρι)Κυριάκη 21/4Τότεναμ - Σίτι (75' Ντέμπσεϊ, 79' Ντεφόε, 82' Μπέιλ - 5' Νασρί)18.00GR Λίβερπουλ - ΤσέλσιΔευτέρα 22/422.00GR Γιουνάιτεντ - Αστον Βίλα