Ακόμα σκοράρει ο Φαλκάο...

Με πέντε (!) γκολ του Ρανταμέλ Φαλκάο, η Ατλέτικο πέρασε εύκολο βράδυ στο Βιθέντε Καλντερόν, επικρατώντας με 6-0 της Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.Ο Ντιέγκο Κόστα ήταν ο παίκτης που... άνοιξε το χορό για τους γηπεδούχους, όταν στο 23' σκόραρε για το 1-0. Από εκεί κι έπειτα, ο κολομβιανός στράικερ ανέλαβε δράση και με δύο δικά του γκολ στο 28' και στο 42' έκανε το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.Η Ατλέτικο κέρδισε πέναλτι στο 64' το οποίο εκτέλεσε ο Φαλκάο για να πετύχει το χατ-τρικ, ενώ ο ίδιος παίκτης προσέθεσε άλλα δύο τέρματα στο λογαριασμό του μέσα στα επόμενα επτά λεπτά!Με αυτή τη νίκη η Ατλέτικο πλησίασε προσωρινά την Μπαρτσελόνα στους 3 πόντους και περιμένει ένα δώρο της Μπέτις για να κλείσει τη ψαλίδα απ'τη κορυφή της Primera Division.