Αέρα πέρασε από το νησί των Φαιάκων ο Ολυμπιακός Βόλου, που κέρδισε 3-1 την Κέρκυρα

Παρά την απομάκρυνση του κύριου υπεύθυνου για την εξαιρετική του πορεία, Σάκη Τσιώλη και την προαναγγελία αποχώρησης του Αχιλλέα Μπέου, ο Ολυμπιακός Βόλου συνεχίζει απτόητος, δείχνοντας πως πιστεύει στο... όνειρο των πλέι οφ και της Ευρώπης. Οι νεοφώτιστοι ερυθρόλευκοι έκαναν περίπατο στην Κέρκυρα, νίκησαν 3-1 την τοπική ομάδα και ανέβηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας (ΠΑΟΚ και ΑΕΚ
έχουν δύο και ένα ματς αντίστοιχα λιγότερα) με 35 βαθμούς. Ο Σολάκης με δύο γκολ και ο Μπρέσκα με ένα τρίτο, εξαιρετικής ομορφιάς, κλείδωσαν τη νίκη από το μισάωρο, χαρίζοντας ένα ιδανικό ντεμπούτο στον Μάκη Κατσαβάκη. Κατώτερη των περιστάσεων η ομάδα του Μπάντοβιτς, που προσπάθησε στην επανάληψη, αλλά τελικά ηττήθηκε μετά από δύο σερί νίκες. Αφηνιασμένο ξεκίνημα για Βόλο
Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε ο Ολυμπιακός Βόλου το α' ημίχρονο του αγώνα στην Κέρκυρα, κλειδώνοντας ουσιαστικά το τρίποντο της νίκης προτού συμπληρωθεί το πρώτο μισάωρο. Στο ντεμπούτο του Κατσαβάκη, οι ερυθρόλευκοι έδειξαν