Pregame: Ατρόμητος - ΟΦΗ

Στο Περιστέρι γίνεται ένα από τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής, ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΟΦΗ.* Ο Ατρόμητος έχει χάσει μόνο από τον Πανιώνιο στις τελευταίες 9 αγωνιστικές. Στα υπόλοιπα 8 παιχνίδια έχει 5 νίκες και 3 ισοπαλίες, γεγονός που τον διατηρεί ψηλά στη βαθμολογία. * Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου παραμένει αήττητη στο γήπεδό της με 4 νίκες και 2 ισοπαλίες.Μάλιστα, στο Περιστέρι,
έχει δεχθεί μόλις τα 3 από τα 11 γκολ που έχει συνολικό παθητικό.* Ο ΟΦΗ προέρχεται από την 2η συνεχόμενη νίκη και 3η φετινή του (3-1 την Καλλονή).* Εκτός έδρας έχει μία νίκη (0-1 τον Απόλλωνα) και μία ισοπαλία (1-1 με Πανθρακικό), με τον Μακρή να πετυχαίνει και τα δύο γκολ, που απέφεραν τους 4 βαθμούς. Στα υπόλοιπα 4 ματς ηττήθηκε.* Ως φιλοξενούμενος έχει δεχθεί τα 11 από τα 15 γκολ που έχει συνολικό παθητικό.* Πριν από 6 χρόνια, ο ΟΦΗ κόντεψε να ξανακερδίσει τον Ατρόμητο στο Περιστέρι μετά από 30 χρόνια. Αν και προηγήθηκε 0-2 στο ημίχρονο, με τους Ντρούλιτς και Οφορίκουε, ισοφαρίστηκε στην επανάληψη από τους Λαζανά και Μερίνο, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει χωρίς νικητή (2-2). * Οι κρητικοί έχουν μία νίκη ως φιλοξενούμενοι του Ατρόμητου, την περίοδο 1976-77. Στα υπόλοιπα 6 παιχνίδια, ο Ατρόμητος πέτυχε 5 νίκες και παραχώρησε μία ισοπαλία. Ωρα έναρξης: 17:15 - Νοvasports4Γήπεδο: ΠεριστερίουΔιαιτητής: Ιωάννης Τοπούζης (Θράκης)Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς) - Χαρίσης (Γρεβενών)ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΟΦΗΠΕΡΙΟΔΟΣ    ΣΚΟΡ1976-77    0-11980-81    1-02005-06    4-02006-07    2-22007-08    1-02011-12    2-02012-13    3-2