LIVE: Champions League

21:12 5/3/2013 - Πηγή: Sport.gr
Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αγώνων ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ και ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΣΑΧΤΑΡ για τη φάση των 16 του Champions League.► Οld Trafford: Τελικό αποτέλεσμα Μάντσεστερ Γ. - Ρεάλ Μαδρίτης 1-2. Μεγάλη πρόκριση για την ομάδα του Μουρίνιο.► BVB Stadion: Τελικό αποτέλεσμα Μπορούσια
Ντόρτμουντ - Σαχτάρ Ντόνετσκ 3-0. Εύκολη πρόκριση για την ομάδα του Κλοπ.► Οld Trafford - 90'+1': Κεφαλιά του Βίντιτς, ο Λόπεθ σώζει την Ρεάλ Μαδρίτης.► Οld Trafford - 90': Ο Ρονάλντο βγαίνει τετ α τετ με τον Ντε Χέα, αλλά το τερματοφύλακας της  Μάντσεστερ Γ. κρατάει το 1-2.► Οld Trafford - 89': ΔΟΚΑΡΙ για την Ρεάλ Μαδρίτης σε σουτ του Κακά από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή.► Οld Trafford - 88': Κίτρινη κάρτα στον Πέπε.► Οld Trafford - 87': Αλλαγή για την Μάντσεστερ Γ. Ο Βαλέντσια στην θέση του Ράφαελ.► Οld Trafford - 86': Σουτ του Ρονάλντο μέσα από την περιοχή, ο Ντε Χέα μπλοκάρει.► Οld Trafford - 84': Διπλή ευκαιρία για την Μάντσεστερ Γ.! Αρχικά, ο Λόπεθ νικάει σε τετ α τετ τον Φαν Πέρσι, ενώ στην συνέχεια, το σουτ του Ρούνεί από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, περνάει πάνω από την εστία της Ρεάλ.► Οld Trafford - 83': Κεφαλιά του Κάρικ μέσα από την περιοχή, ο Λόπεθ διώχνει εντυπωσιακά.► Οld Trafford - 80': Σουτ του Γουέλμπεκ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ράμος και απομακρύνεται από την άμυνα των μαδριλένων.► Οld Trafford - 73': Αλλαγή για την Μάντσεστερ Γ. Ο Ρούνεϊ στη θέση του Κλέβερλι.► Οld Trafford - 73': Κίτρινη κάρτα στον Κακά.► Οld Trafford - 72': Κίτρινη κάρτα στον Κάρικ.► Οld Trafford - 71': Αλλαγή για την Ρεάλ. Ο Πέπε στη θέση του Οζίλ.► Οld Trafford - 69': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-2 η Ρεάλ με γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος δεν πανηγυρίζει► Οld Trafford - 66': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-1 η Ρεάλ με καταπληκτικό σουτ του Μόντριτς► BVB Stadion - 59': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 3-0 η Ντόρτμουντ με γκολ του Μπλατσικόφσκι► Οld Trafford - 62': Ο Ράφαελ διώχνει με το χέρι σε εξ επαφής κεφαλιά του Ιγκουαϊν! Δεν βλέπει την παράβαση ο διαιτητής► Οld Trafford - 59': Αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Μόντριτς στη θέση του Αρμπελόα. Ολα για όλα τα παίζει ο Μουρίνιο► Οld Trafford - 58': Καλό σουτ του Κακά, αλλά δεν βρίσκει στόχο► Οld Trafford - 56': Κόκκινη κάρτα στον Νάνι! Τραβηγμένη απόφαση του τούρκου διαιτητή Τσακίρ, για το μαρκάρισμα του Νάνι στον Αρμπελόα► Οld Trafford - 48': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-0 η Μάντσεστερ με αυτογκόλ του Σέρχιο Ράμος► BVB Stadion: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο► Οld Trafford: Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο► BVB Stadion: Nτόρτμουντ - Σαχτάρ 2-0 (Ημίχρονο)► Οld Trafford: Μάντσεστερ - Ρεάλ 0-0 (Ημίχρονο)► Οld Trafford - 45': Αλλαγή για τη Ρεάλ: Ο Κακά στη θέση του Ντι Μαρία ► Οld Trafford - 42':   +   Τραυματισμός του Ντι Μαρία, ο οποίος αποχωρεί► BVB Stadion - 37': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 2-0 η Ντόρτμουντ με γκολ του Γκέτσε► Οld Trafford - 38': Κίτρινη κάρτα στον Αρμπελόα► Οld Trafford - 34': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Δυνατό σουτ του Ουέλμπεκ, ο Λοπεζ διώχνει ενστικτωδώς σε κόρνερ► BVB Stadion - 31': ΓΚΟΟΟΟΟΛ 1-0 η Ντόρτμουντ με γκολ του Σαντάνα► Οld Trafford - 28': Σωτήρια επέμβαση του Βίντιτς σε σουτ του Ρονάλντο► Οld Trafford - 21': ΔΟΚΑΡΙ για την Μάντσεστερ σε κεφαλιά του Βίντιτς, οφσάιντ στη συνέχεια της φάσης ο Ουέλμπεκ► Οld Trafford - 18': Κίτρινη κάρτα στον Εβρά► BVB Stadion: 58%-42% η κατοχή της μπάλας► BVB Stadion - 15': Κίτρινη κάρτα στον Κούτσερ (Σαχτάρ)► Οld Trafford - 15': 40%-60% η κατοχή της μπάλας► Οld Trafford - 15': Εξαιρετική σέντρα από τον Γκιγκς - σουτ του Φαν Πέρσι, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ► Οld Trafford - 11': Καλό σουτ του Ιγκουαϊν, η μπάλα λίγο άουτ♦ Συμπληρώθηκε το 5ο λεπτό στα δύο παιχνίδια, χωρίς κάτι αξιοσημείωτο► BVB Stadion: Ξεκίνησε το παιχνίδι► Οld Trafford: Ξεκίνησε το παιχνίδιΑφιξη της Σαχτάρ στο BVB Stadion► BVB Stadion: 2-2 είχε λήξει το πρώτο παιχνίδι στην Ουκρανία► Οld Trafford: 1-1 είχε λήξει το πρώτο παιχνίδι στη Μαδρίτη► Οld Trafford: Εκτός ενδεκάδας ο Ρούνεϊ - μέσα ο Ράιαν Γκιγκς, ο οποίος συμπληρώνει 1000 παιχνίδια στην καριέρα του!ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Ντε Χέα, Ράφαελ, Εβρά, Φέρντιναντ, Βίντιτς, Γκιγκς, Κάρικ, Νάνι, Κλέβερλι, Ουέλμπεκ, Φαν Πέρσι.ΡΕΑΛ Μ.: Ντιέγκο Λόπεζ, Βαράν, Ράμος, Φάμπιο Κοεντράο, Αρμπελόα, Κεντίρα, Οζίλ, Τσάμπι Αλόνσο, Ντι Μαρία, Ρονάλντο, ΙγκουαϊνΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Βάιντερφελερ, Σούμποτιτς, Πίστζεκ, Σαντάνα, Σμέλτζερ, Μπέντερ, Γκουντογκάν, Γκέτσε, Ρόις, Μπλατσικόφσκι, Λεβαντόφσκι.ΣΑΧΤΑΡ: Πιατόφ, Κούτσερ, Ρατ, Ρακίτσκι, Χούμπσμαν, Φερναντίνιο, Αλεξ Τεξέιρα, Σρνα, Λουίζ Αντριάνο, Μικιταριάν, Τάισον