Big... Ben στο 91' η Βέροια!

Με νίκη - χρυσάφι έφυγε από τους Ζωσιμάδες η Βέροια, που επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ χάρη σε γκολ του Μπεν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων!Οι τρεις βαθμοί δίνουν... οξυγόνο παραμονής στην ομάδα της Ημαθίας, που έφτασε τους 23 βαθμούς και αναμένει να δει την τύχη του επεισοδιακού αγώνα Παλατανιάς - Αρης.Πλέον έχει μπροστά της ένα "σετ"
εξαιρετικά κρίσιμων αγώνων, εντός με Απόλλωνα, εκτός με Καλλονή, εντός με Ατρόμητο και εκτός με Λεβαδειακό. Αυτό ήταν το πρώτο της γκολ, ύστερα από τέσσερα ματς... αφλογιστίας!Σε ό,τι αφορά τον ΠΑΣ, έμεινε στους 32 βαθμούς και βρίσκεται στην 9η θέση.O ΠΑΣ ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να εξαργυρώσει την υπεροχή του με κάποιο γκολ. Στο 9΄ο Μπέριος με κεφαλιά να περνά άουτ και στο 40' ο Τουσκαλάς να σουτάρει ελάχιστα έξω από την αντίπαλη εστία, "σπατάλησαν" τις μεγαλύτερες ευκαιρίες των γηπεδούχων.Στην επανάληψη ο ΠΑΣ έφτασε κοντά στο γκολ στο 64' ξανά με τον Τσουκαλά, το σουτ του οποίου εξουδετέρωσε ο Καντιμοίρης με εντυπωσιακό τρόπο. Στο 83' ήταν η σειρά της Βέροιας να απειλήσει με τον Μπαρκάν να σουτάρει απελπιστικά άουτ από πλεονεκτική θέση, για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις όταν ο Μπεν από κοντά πλάσαρε υποδειγματικά τον Βελλίδη, χαρίζοντας τη σπουδαία νίκη στη "Βασίλισσα του Βορρά".ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Λίλα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Γιάκος (Βίλα 54'), Στρούνα, Ακόστα.Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Σισοκό, Όστοϊτς, Βεργώνης, Παυλίδης, Καλτσάς, Μπαργκάν, Γκονσάλβες.