5άρα και... Μουντιάλ η Ουρουγουάη!

Θέση στο Μουντιάλ της Βραζιλίας έκλεισε η Ουρουγουάη από το πρώτο κιόλας παιχνίδι - μπαράζ με την Ιορδανία. Ο Καβάνι και η παρέα του πέρασαν με το επιβλητικό 5-0 από το Αμάν, μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το δεύτερο ματς που θα διεξαχθεί στις 21/11 στο Μοντεβιδέο.Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 22', όταν ο Μάξι Περέιρα έκανε το 1-0. Οι Ουρουγουανοί πήγαν στην ανάπαυλα του ημιχρόνου με προβάδισμα δύο τερμάτων, καθώς στο 42' ο Στουάνι έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.Στο 69' ο Λοντέιρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Ροντρίγκες έκανε το 4-0. Τον επίλογο στον θρίαμβο της Ουρουγουάς έγραψε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Καβάνι, γράφοντας το τελικό 5-0.