3άρα της Κατάνια στη Λάτσιο!

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε η Κατάνια σε βάρος της Λάτσιο, επικρατώντας της εντός έδρας με 3-1 για την 24η αγωνιστική."Βγήκαν' από την επικίνδυνη ζώνη (με ματς περισσότερο) οι γηπεδούχοι, την ώρα που η Λάτσιο απομακρύνεται κι άλλο απί τις ευρωπαίκές θέσεις.Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό ο Ιζκο, για να έρθει η απάντηση της Λάτσιο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνουν με τον Μάουρι. Σπόλι στο 48' και Περούτζι στο 58' σκόραραν για την Κατάνια, διαμορφώνοντας το 3-1.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα
της 24ης αγωνιστικής:Παρασκευή (14/2)Μίλαν - Μπολόνια 1-0 (86' Μπαλοτέλι)Σάββατο (15/2)Φιορεντίνα - Ιντερ 1-2 (46' Κουαδράδο - 34' Παλάσιο, 65' Ικάρντι)Κυριακή (16/2)Κατάνια - Λάτσιο 3-1 (1' Ιζκο, 48' Σπόλι, 58' Περούζτι - 45+1' Μάουρι)16:00 Κάλιαρι - Λιβόρνο    16:00 Αταλάντα - Πάρμα    16:00 Τζένοα - Ουντινέζε    16:00 Σασουόλο - Νάπολι    16:00 Γιουβέντους - Κιέβο Βερόνα    21:45 Ρόμα - Σαμπντόρια    Δευτέρα (17/2)21:45 Ελλάς Βερόνα - Τορίνο