3-1 ο Ολυμπιακός τη Νόλικο

Προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Champions League πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 3-1 σετ της Νόλικο στο κλειστό του Ρέντη, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.Οι ερυθρόλευκοι πήραν δύσκολα το πρώτο σετ (28-26), αλλά έφτασαν στο 2-0 με τον Γιορντάνοφ να τελειώνει το δεύτερο. Η Νόλικο πήρε το τρίτο σετ (23-25) και λίγο έλειψε να οδηγήσει το παιχνίδι σε τάι μπρέικ. Προηγήθηκε 19-21, αλλά ένα σερί 4-0 με δύο πόντους από τον Γιορτντάνοφ και δύο μπλοκ, ο Ολυμπιακός πέρασε 23-21. Η Νόλικο ισοφάρισε σε 23-23, αλλά μια παράβαση του Ντερκόντγκεν και ένα καρφί άουτ του Ράιμεκερς, έδωσαν το σετ και την "καθαρή" νίκη στον Ολυμπιακό, ο οποίος έφτασε τους 6 βαθμούς στη φάση των ομίλων (2 καθαρές νίκες και μία καθαρή ήττα).Τα σετ: 28-26, 25-22, 23-25, 25-23.