2-1 ο Πανιώνιος, 71-60 τον ΑΓΟΡ

Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, επικράτησε με 71-60 του ΑΓΟΡ στη Νέα Σμύρνη και πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 2-1, στην σειρά για τις θέσεις 3-4 των πλέι οφ της Α1.Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σφαιρόπουλου ο Γιάνκοβιτς, που σταμάτησε στους 19 πόντους, με άξιο συμπαραστάτη τον Μίλμπουρν, που πέτυχε 11.Από το συγκρότημα του Γιαπλέ διακρίθηκαν οι Πέτγουεϊ (17 π.), Αγγελόπουλος
(13 π.), Ντούβνιακ (12 π.) και Προύιτ (11 π.).Ο Πανιώνιος μπήκε πολύ δυνατά στο παρκέ και μετά από τρία λεπτά αγώνα προηγήθηκε με οκτώ (12-4). Στην συνέχεια, ο ΑΓΟΡ, με πρωταγωνιστή τον Πέτγουεϊ, αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 10-6, μείωσε την διαφορά στους τέσσερις (14-18), στο 14'.Σε εκείνο το σημείο, οι γηπεδούχοι ανέλαβαν εκ νέου τα ηνία, επέβαλλαν τον ρυθμό τους σε άμυνα και επίθεση και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +11 (33-22).Η ομάδα του Σφαιρόπουλου ανέβασε την διαφορά της ως και τους 12 πόντους (42-30, 26'), αλλά σε εκείνο το σημείο οι κρητικοί ανέβασαν την απόδοση τους και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 22-17, έκλεισαν την τρίτη περίοδο στο -6 (44-50)Το Ρέθυμνο συνέχισε να... ροκανίζει την διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, μειώνοντας στους τρεις (60-63) στο 38'. Στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα ανέλαβε δράση για τους κυανέρυθρους ο Γιάνκοβιτς, ο οποίος με συνεχόμενους πόντους και ένα κλέψιμο, έδωσε την νίκη στην ομάδα του, με το τελικό 71-60.Τα δεκάλεπτα: 18-12, 15-10, 17-22, 21-16.