1-0 ο Αρης, η επανεμφάνιση του... καρχαρία

21:46 4/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Είχε να σκοράρει από τα τέλη του Σεπτεμβρίου και οι φήμες τον θέλουν να βρίσκεται στην πόρτα της εξόδου, αλλά με το νέο έτος βρήκε εκ νέου δίχτυα και έσπρωξε τον Αρη στη δύσκολη νίκη με 1-0 επί της Καβάλας. Ο λόγος για τον Κάρλος Ρουίζ που μόλις στο 3' νίκησε τον Γκαλίνοβιτς και ο... καρχαρίας (λόγω του πανηγυρισμού του) έκανε πάλι την εμφάνισή του στο Κλεάνθης Βικελίδης. Οι παίκτες του Κούπερ τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην ομάδα του Κάσπερτσακ, που όλα δείχνουν πως θα αποχωρήσει για να τον διαδεχτεί ο Ζέρζε Κόσμι, αλλά άντεξαν στην πίεση και τελικά πανηγύρισαν τους τρεις βαθμούς,
που τους έφεραν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ισόβαθμους με ΠΑΟΚ και ΑΕΚ. Να γίνει το αφεντικό από τα πρώτα λεπτά επεδίωξε ο Αρης και δεν άργησε να τα καταφέρει. Ο Γκαλίνοβιτς στο 2' κράτησε με εντυπωσιακό τρόπο το μηδέν σε φάουλ του Νέτο, αλλά ένα λεπτό αργότερα δεν είχε απάντηση στον Ρουίζ. Οι κίτρινοι αναπτύχθηκαν ωραία από δεξιά, ο Χαβίτο βρήκε τον επιθετικό από την Γουατεμάλα και αυτός με ψύχραιμο π