Πολύ... Παναθηναϊκός για να πεθάνει (photos)

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού έδωσε το σύνθημα, Γκιστ και Μπατίστ σήκωσαν στις πλάτες τους τον «εξάστερο» και τον οδήγησαν σε μια μεγαλειώδη ανατροπή επί της Λιέτουβος Ρίτας (80-72), με τον Διαμαντίδη να ρίχνει στους Λιθουανούς τη χαριστική βολή...

Ο Παναθηναϊκός αν και βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 13 πόντους από την Λιέτουβος Ρίτας, μπήκε… γκαζωμένος στην επανάληψη και με

έναν απίστευτο Τζειμς Γκιστ έκανε την ολική επαναφορά και πήρε μια σπουδαία νίκη με 80-72

Εέπαιξε με την… φωτιά, στην επιστροφή του στο ΟΑΚΑ και λίγο έλειψε να… καεί. Οι «πράσινοι» πήραν μια τεράστια νίκη κόντρα στην Λιέτουβος Ρίτας με 80-72, αφού κατάφεραν να ανατρέψουν το -13 του ημιχρόνου. Εκπληκτική παρουσία από τον Τζέιμς Γκιστ που τελείωσε τον αγώνα με… (προσωπικό ρεκόρ στην Ευρωλίγκα μετά τους 19 που είχε από τον αγώνα Παρτιζάν-Εφές), αλλά και τον Μάικ Μπατίστ ο οποίος ανήμερα των 36ων γενεθλίων του απέδειξε πως όσο παλιώνει τόσο… γκαζώνει. Το μεγαλύτερο «όπλο» όμως για την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη δεν ήταν άλλο από τον κόσμο της ομάδας ο οποίος παρέδωσε ένα ακόμα… ρεσιτάλ εξέδρας, δίνοντας το σύνθημα για να.. γυρίσει το ματς.