«Κάστρο» η Τρίπολη, ελπίζει ο Αστέρας 1-1 με τη Μαρίτιμο

23:27 2/8/2012 - Πηγή: NewsBomb

Μια αδράνεια της στιγμής στοίχισε ακριβά στον μαχητικό Αστέρα που τελικά παραχώρησε ισοπαλία (1-1) στη Μαρίτιμο στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι στην Τρίπολη στο πλαίσιο της γ' προκριματικής φάσης του Europa League. Προηγήθηκαν οι Αρκάδες με γκολ του Ράγιος, ισοφαρίστηκαν οι Πορτογάλοι με τον Φιντέλις.

Το ματς πήγαινε εξαιρετικά για τον Αστέρα. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο η ελληνική ομάδα να μην βρήκε τις ευκαιρίες

και τους χώρους να απειλήσει τη Μαρίτιμο, εντούτοις με την έναρξη της επανάληψης ήρθε το πανέμορφο τέρμα του Ράγιος να δώσει βάσιμες ελπίδες πρόκρισης στο συγκρότημα του Σάκη Τσιώλη.

Κι εκεί που οι αντίπαλοι έδειχναν αποδιοργανωμένοι και ξαφνιασμένοι, ένα λάθος του Ουσέρο στο κέντρο του γηπέδου τούς έδωσε τη δυνατότητα να φύγουν με την ισοπαλία από την Τρίπολη, έχοντας καβάντζα και το εκτός έδρας τέρμα που βέβαια τούς καθιστά φαβορί για την πρόκριση.