Στο κόλπο των πλέι οφ τα Τρίκαλα

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Εθνικού στο Ελληνικό πέτυχε ο ΑΟΤ. Η ομάδα των Τρικάλων επικράτησε με 2-1 των Πειραιωτών, στο παιχνίδι με το οποίο κλείνει η 25η αγωνιστική της Football League, χάρη σε τέρμα του Ουέλινγκτον στις καθυστερήσεις.Έτσι, οι «Σακαφλιάδες» έκαναν ακόμη ένα βήμα για την είσοδό τους στα πλέι-οφ και αφού πέρασαν και τον Λεβαδειακό στη βαθμολογία, θα διεκδικήσουν την άνοδό τους στη κατηγορία.Το σκορ άνοιξε ο Πέρεζ στο 33', με απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ. Το γκολ της ισοφάρισης, πέτυχε ο Σύρος(54') με ωραία κεφαλιά, από το ύψος της μικρής περιοχής.Πριν οι «Σακαφλιάδες» πετύχουν το γκολ της νίκης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, είχαν και δοκάρι με τον «χρυσό» σκόρερ, στο 54'.Με δέκα παίκτες από το 71' οι γηπεδούχοι, εξαιτίας της αποβολής του Κοκκίνη. Ένα λεπτό αργότερα, αποβλήθηκε και ο Πέρεζ, από πλευράς Τρικάλων για σκληρό μαρκάρισμα.