Προκρίθηκε η Μαρσέιγ

Την πρόκριση στους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Μαρσέιγ μετά την νίκη με 3-0 επί της Σπαρτάκ στη Μόσχα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου. Η ομάδα του Ντιντιέ Ντεσάμπ μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ που πέτυχε ο Βαλμπουενά.

Το τελικό σκορ για τους Γάλλους διαμόρφωσαν οι Ρεμί στο 54΄ και Μπραντάο στο 68΄. Οι Ρώσοι από τη μεριά τους δεν κατάφεραν να μπουν στο ρυθμό του αγώνα, ενώ στο 63ο λεπτό ήρθε και η αποβολή του Γουέλιγκτον για σπρώξιμο
στον Ντιαβαρά, βάζοντας τέλος στις όποιες ελπίδες υπήρχαν για να φτάσουν στην ισοφάριση. Διαιτητής: Βόλφγκανγκ Στάρκ (Γερμανία) Κίτρινες: Ιμπσον, Σεσούκοφ - Μπια Κόκκινες: Γουέλιτον (63`) Οι συνθέσεις: ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ (Βαλερί Κάρπιν): Ντίκαν, Στράνζλ, Παρέχα, Σούχι, Μακέεφ, ΜακΓκίντι, Ιμπσον (75΄ Ανανίτζε), Σεσούκοφ (74΄ Ντίρτσιτς), Αρί, Κομπάροφ, Γουέλιγκτον. ΜΑΡΣΕΙΓ (Ντιντιέ Ντεσάμπ): Μανταντά, Αθπιλικουέτα, Ντιαβαρά, Μπια, Χάιντσε , Σισέ, Λούτσο Γκ