Περίπατος στην Κηφισιά

Η Κηφισιά επικράτησε εντός εδρας των Τρικάλων με 97-85 και μπήκε στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος της Basket League ΟΠΑΠ.

Η Κηφισιά κατάφερε να πάρει την εντός εδρας νίκη κόντρα στα Τρίκαλα με 97-85 και να μπει στην πρώτη πεντάδα του φετινού πρωταθλήματος της Basket
League ΟΠΑΠ.

Οι γηπεδούχοι στο 19ο λεπτό του ματς ξέφυγαν με 21 πόντους (49-28), έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον Κρόκερ, όμως τα Τρίκαλα στο 33ο λεπτό πλησίασαν στο καλάθι (71-69).

Τα δεκάλεπτα: 29-15, 49-31, 69-61, 97-85.

Μετά από έξι αγωνιστικές, ο Απόλλων επέστρεψε στις νίκες, παίρνοντας σπουδαίο σε σημασία "διπλό" με 76-67 επί του Ηλυσιακού με τους Γουίλσον, Μπολντς και Ρος να σηκώνουν το βάρος στην επίθεση

Τα δεκάλεπτα: 19-29, 37-41, 54-57, 67-76

Ηλυσιακός (Λιόγας): Καυκής 2, Αντωνάκης 8, Σμιθ, Χατζής 8, Δορκοφίκης 2, Στέφενς 8(1), Ιωάννου 2, Μποντζ 13, Άντερσον 24(4).

Απόλλων Π. (Βετούλας): Ρος 15(2), Αργυρόπουλος 2, Καπερώνης, Ντάνιελ 13, Γουίλσον 17(4), Λιανός 5(1), Πελεκούδας 2, Μιλουτίνοβιτς 7(1), Μπολντς 15(3).