Νίκη-εκδίκηση για Χόρνετς

Οι Χόρνετς έφτασαν το ρεκόρ τους στο 9-1 παίρνοντας εκδίκηση από τους Μάβερικς για την μοναδική τους φετινή ήττα. Οι Μπράιαντ-Γκασόλ οδήγησε τους Λέικερς στην δέκατη τους νίκη, ενώ οι Ράπτορς χαμογέλασαν ξανά με τον Κλέιζα ωστόσο να σημειώνει μόλις 3 πόντους.Τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξήχθησαν την Πέμπτη τα ξημερώματα:ΜΑΙΑΜΙ ΧΙΤ-ΦΙΝΙΞ ΣΑΝΣ 123-96 (ημ. 64-43)

Τα 12λεπτα: 27-24, 37-19, 36-30, 23-23

Mε τον Κρις Μπορς να σημειώνει 35π. και τον ΛεΜπρον Τζέιμς να προσθέτει άλλους 20π., οι Χιτ (7-4) έφτασαν σε δεύτερη σερί νίκη, πατώντας το γκάζι στη δεύτερη περίοδο
(+18). Για τους ηττημένους Σανς (6-5), ο Στιβ Νας σκόραρε 17π. αλλά είχε 0(!) ασίστ στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που του συνέβη ξανά για πρώτη φορά μετά τον Απρίλη του 2003 όταν έπαιζε για τους Μάβερικς! Όσον αφορά τον Τζος Τσίλντρες ήρθε από τον πάγκο και σε 18 λεπτά συμμετοχής σημείωσε 6 πόντους.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ 76ers-ΤΟΡΟΝΤΟ ΡΑΠΤΟΡΣ 86-94 (ημ. 47-46)

Τα 12λεπτα: 26-25, 21-21, 24-23, 15-25