Νίκη ανάσα για Ηρακλή

Τη νίκη, με την οποία αποσπάστηκε από τη μεταξύ τους ισοβαθμία και πλησίασε ακόμη περισσότερο την πεντάδα, πανηγύρισε ο Ηρακλής, ο οποίος έκαμψε με 1-0 την αντίσταση του Ατρομήτου.
Το ματς έγινε στο "Καυτανζόγλειο", στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, και το μοναδικό γκολ σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Γιάκομπ. Πριν από
την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προπονητή του Ηρακλή, Άνχελ Πεντράθα. Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)Κίτρινες: Γιάκομπ, Κατσικάς, Χοσέμι, Καρλίνιος, Σίσιτς - Νεμπεγλέρας, ΤάτοςΟι συνθέσεις:ΗΡΑΚΛΗΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Χοσέμι, Κατσικάς, Αραμπατζής, Λίμα, Ντάνι, Παπαστεριανός (81΄ Καλίνιος), Μάρα (69΄ Ηλιάδης), Σίσιτς, Πίτου Γκαρσία (85΄ Κυριαζής), Γιάκομπ.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (56΄ Αναστασάκος), Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης (70΄ Μπρίτο), Τάτος (77΄ Περόνε), Ολιβέιρα.