Με τον Κουλούρη , 2-1 την Καλλονή

Με γκολ του 18χρονου Κουλούρη στο 84ο λεπτό ο ΠΑΟΚ επικράτησε της Καλλονής με 2-1 στην Τούμπα, για την 32η αγωνιστική αν και μέχρι το 74΄έχανε με 1-0. Προβάδισμα ξανά στα play- off πήρε ο "δικέφαλος του Βορρά".

Το σκορ στον αγώνα και για την Καλλονή άνοιξε στο 37ο λεπτό ο Περόνε για να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 74΄ο Βούκιτς.

Τρεις

βαθμούς διαφορά έχει από Ατρόμητο και Παναθηναϊκό πλέον o «Δικέφαλος του Βορρά», και απέκτησε ξανά προβάδισμα ενόψει play-off.

Στους 36 βαθμούς έμεινε η Καλλονή που διατηρεί προς το παρόν την επαφή με την επικίνδυνη ζώνη, περιμένοντας να ολοκληρωθεί η αγωνιστική.

ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Γιακουμής, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ,Σπυρόπουλος, Μαντούρο, Μάρτενς (57' Στοχ), Νίνης, Ολίσε (46’ Βούκιτς), Σαλπιγγίδης, Χούσεν (69'Κουλούρης).

Καλλονή (Μαντζουράκης): Μάππας, Ζακουανί, Βαλιός, Ποντάνι, Χωριανόπουλος, Κεϊτά, Καλτσάς, Φουρλάνος (59' Νιαμπούγιου), Λεοζίνιο, Μανούσος, Περόνε.