Κοντά στον στόχο της η Καλλονή

Όλο και πιο κοντά στον στόχο της πλησιάζει η Καλλονή η οποία διέλυσε με 4-1 τη Βέροια στη Μυτιλήνη, για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Μεγάλος πρωταγωνιστικής για την ομάδα της Λέσβου ήταν ο Λεοζίνιο, που πέτυχε δύο τέρματα, ενώ τα άλλα γκολ σημείωσαν οι Χουάνμα και Αντέτζο. Το γκολ

της «βασίλισσας του Βορρά» πέτυχε ο Καλτσάς.

Φοβερό 10λεπτο στο ματς, από το 12ο λεπτό όταν και άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι, με την ομάδα του Γκρανέρο να απαντάει άμεσα, αλλά να δέχεται άμεσα και δεύτερο γκολ. Μάλιστα, η Καλλονή θα μπορούσε να αγγίξει τη νίκη από το 19’, όμως ο Χουάνμα νικήθηκε από τον Τζινάρ, από την «άσπρη βούλα».

Οι συνθέσεις:

Καλλονή (Βαγγέλης Βλάχος): Χογκ, Αντέτζο, Κριπιντίρης, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Κεϊτά, Καλτσάς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Χουάνμα, Χωριανόπουλος

Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Τζινάρ, Βέρτζος, Κάλι, Μαραγκός, Νέτο, Βεργώνης, Μπαλάφας, Πέρεζ, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Μπεν