"Κόλλησε" στα Στενά ο Άρης

Συναρπαστικό ματς έγινε στα Τρίκαλα, με τον τοπικό ΑΟΤ να προκρίνεται θριαμβευτικά στους "16" του κυπέλλου Ελλάδας, νικώντας τον Αρη 4-2 στα πέναλτι.

Η κανονική διάρκεια και η παράταση του αγώνα ολοκληρώθηκαν με το ισόπαλο 1-1, καθώς ο Ρονάλντο Γκιάρο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 7΄, ενώ ο Μίνγκας ισοφάρισε στο 32΄. Ο Αρης
αγωνίστηκε με 10 παίκτες σε όλο το διάστημα της παράτασης, λόγω αποβολής του Μίσελ στο 87΄. ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσινιάρης (Αθηνών) ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πουρής, Ρούσεφ, Μπουκουβάλα, Κοντογουλίδης - Κάλβο, Βανγκέλι ΤΡΙΚΑΛΑ (Γιώργος Μπένος): Πουρής, Γιώτας, Μπριλλάκης, Ντόικιτς (71΄ Κόρμπος), Χρήστου, Μπουκουβάλας, Μπακομήτρος (93΄ Σπασόγεβιτς), Μίνγκας, Ριζογιάννης, Ρούσεφ (77΄ Μπαριέντος), Κοντογουλίδης ΑΡΗΣ (Έκτορ Ραούλ Κούπερ): Σηφάκης, Ρονάλντο Γκιάρο, Ναφτί, Κάλβο, Κόκε, Ρουίς (90΄ Νέτο), Μισέλ, Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Πρίττας (62΄ Τόχα). Η ΣΕΙΡΑ ΤΩΝ ΠΕΝΑΛΤΙ