«Καμπανάκι» ενόψει Μαρσέιγ

Λίγο η ζέστη, λίγο η αγγαρεία που έκαναν οι παίκτες των δύο ομάδων, συνθεσαν την εικόνα του αποψινού φιλικού ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΟΦΗ. Το 0-0 αντικατοπτρίζει την εικόνα του φιλικού, από το οποίο σίγουρα ο Βαλβέρδε δεν έμεινε ικανοποιημένος από τους παίκτες του. Όχι μόνο δεν έδειξαν διάθεση, αλλά έδειξαν ότι η απουσία επίσημων αγώνων τους έχει βάλει «βαρίδια» στα πόδια.Ο
Ολυμπιακός, στο πρώτο ημίχρονο ε΄χιε ευκαιρίες να ανοίξει το σορ. Το δοκάρι του Φουστέρ στο 6', αλλά και κάποια σουτ του Μιραλάς ήταν οι απειλές για τον Κάρολ, ο οποίος ήθελε τόσο πολύ την νίκη, που δέχτηκε κίτρινη κάρτα μέχρι και για καθυστερήσεις.Ο Βαλβέρδε χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες στα δύο ημίχρονα. Η ενδεκάδα που θα βάλει με την Μαρσέιγ βρίσκεται κάπου στην μέση. Το σίγουρο είναι ότι ακόμα αναζητά τον αντιαταστάτη του Ριέρα με τον Χολέμπας να είναι ο βασικός υποψήφιος.Το σίγουρο είναι ότι τις μέρες που απομένουν, ο Βαλβέρδε και οι παίκτες του πρέπει να δουλέψουν πολύ, για να μην έχουν κάποια δυσάρεστη έπληξη το βράδυ της Τρίτης.