"Φτερούγισε" ο Ίκαρος

Μεγάλη νίκη πέτυχε στην Καβάλα ο Ίκαρος με 69-66 επί της ομώνυμης ομάδας, για τη 10η αγωνιστική της Α1 ανδρών στο μπάσκετ.
Η ομάδα της Καλλιθέας πανηγύρισε τη 5η νίκη της, υποχρεώνοντας στην 4η ήττα της και πρώτη εντός έδρας την Καβάλα. Συγκλονιστικό το τέταρτο δεκάλεπτο, με τον ΜακΑλάρνεϊ (13π.) να πετυχαίνει τους τελευταίους πέντε πόντους του Ικάρου (το έναυσμα είχε δώσει έξω από τα 6.75 ο Λανς Χάρις) κι ενώ η Καβάλα
είχε προσπεράσει με +6 (66-60) στο 38ο λεπτό, χάρη σε τρία τρίποντα του Καραποστόλου (15π.) και ένα του Γιόροβιτς (14π.). Ο Γιάννης Καλαμπόκης πέτυχε 13 πόντους για τους νικητές και 10 πρόσθεσε ο Τόμπσον. Για το σύνολο του Δημήτρη Πρίφτη, ο Παλάσιο είχε συγκομιδή 16 πόντους (όλους μέχρι το 30΄ όμως) και ο Σίμονς 11.  Τα δεκάλεπτα: 10-17, 32-34, 46-51, 66-69  Διαιτητές: Γκόντας-Γκούμας-Μητσόπουλος ΚΑΒΑΛΑ (Δημήτρης Πρίφτης): ΜάκΙντος, Παλάσιο 16 (1), Κοστόφ 4, Χαφ 2, Παπανικολάου, Σίμονς 11, Γεωργάκης, Γιόροβιτς 14 (2), Καραποστόλου 15 (3), Αγγελόπουλος 4 ΙΚ