Διακοπή για συνθήματα σε αγώνα εφήβων

Απίστευτο σκηνικό, ενδεικτικό της έλλειψης φίλαθλης παιδείας που διακρίνει μερίδα οπαδών ανεξαρτήτου χρώματος φανέλας, εκτυλίχθηκε στον τελικό της Super League K-15 ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Συγκεκριμένα, περίπου στο 20' όταν ο Δούμτσης του ΠΑΟΚ πέτυχε το 1-0, οι οπαδοί του Ολυμπιακού

που βρίσκονται στο γήπεδο ξέσπασαν σε διαμαρτυρίες για οφ-σάιντ.

Ωστόσο, δεν έμειναν σε απλές αντιρρήσεις για το γκολ του ΠΑΟΚ, αφού άρχισαν να φωνάζουν εν χορώ υβριστικά συνθήματα, κάτι που φυσικά έφερε την αντίδραση του διαιτητή της αναμέτρησης, Γιώργου Γιαννουλάκη.

Ο ρέφερι στο άκουσμα των εμετικών συνθημάτων σε ένα τέτοιου είδους ματς αποφάσισε να διακόψει τον αγώνα για μερικά λεπτά προκειμένου να γίνουν συστάσεις από τα μεγάφωνα και να σταματήσουν τα όσα ακούγονταν από την εξέδρα.

Οι οπαδοί συνέχισαν να φωνάζουν ανάλογα συνθήματα για μερικά λεπτά ακόμα, διάρκεια κατά την οποία από τα μεγάφωνα εξακολουθούσαν να γίνονται συστάσεις και μάλιστα να τονίζεται ότι αν δεν σταματήσουν, τότε θα διακοπεί ο αγώνας.

Μετά από πολλές προσπάθειες τα συνθήματα σταμάτησαν και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.