Δεύτερη ήττα για Μαρία, Βίκυ

Τη δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμα παιχνίδια υπέστησαν στο Γκραν Σλαμ μπιτς βόλεϊ του Γκστάαντ οι Μαρία Τσιαρτσιάνη και Βίκυ Αρβανίτη. Επιβεβλημένη πλέον η νίκη στον τελευταίο αγώνα για το 2ο όμιλο.Το ξεκάθαρο φαβορί του ομίλου, οι Βραζιλιάνες Λαρίσα/Ζουλιάνα (Νο 2 του ταμπλό), πήραν δύσκολα το πρώτο σετ (21-19) επί του ελληνικού διδύμου (Νο 18), αλλά στο δεύτερο σετ κυριάρχησαν απόλυτα, φτάνοντας εύκολα στο 21-10. Αυτή η ήττα αναγκάζει τις Ελληνίδες να θέλουν μόνο
νίκη στον τελευταίο αγώνα τους την Πέμπτη (07/07, 13:00) με αντίπαλες τις Ελβετίδες Φόρερ/Βερζέ-Ντεπρέ (Νο 31), προκειμένου να πάρουν την 3η προνομιούχο θέση, που οδηγεί στον α' γύρο των νοκ-άουτ αγώνων.Οι Ελβετίδες μετρούν και αυτές δύο ήττες, αφού έχασαν από τις Γερμανίδες Χόλτβικ/Ζέμλερ (Νο 15) με 2-0 (21-18, 21-18). Βαθμολογία 2ου ομίλου (σε 2 αγώνες)1. Λαρίσα/Ζουλιάνα 4 (4-0)2. Χόλτβικ/Ζέμλερ 4 (4-1)3. Τσιαρτσιάνη/Αρβανίτη 2 (1-4)4. Φόρερ/Βερζέ-Ντεπρέ 2 (0-4)