Χαρές στην Ν. Σμύρνη

Πρώτο τρίποντο για τον Πανιώνιο και πρώτη ήττα για τον Παναθηναϊκό, με τους «κυανέρυθρους» να νικούν με 3-0 το «τριφύλλι» στη Νέα Σμύρνη, με τον Αραβίδη να πετυχαίνει δύο γκολ και τον Κολοβό να προσθέτει άλλο ένα.
Σπουδαία νίκη επί ενός σπουδαίου αντιπάλου πέτυχε ο Πανιώνιος, που επικράτησε του Παναθηναϊκού

με 3-0 και πήρε με πανηγυρικό τρόπο το πρώτο του τρίποντο στη φετινή Superleague.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι από τους αντιπάλους τους, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, αφού το πρώτο μέρος δεν είχε να δείξει και πολλά πράγματα, παρά μόνο το πρώτο γκολ των γηπεδούχων, με τον Αραβίδη να ανοίγει το σκορ στο 40'.

Παρά τις καλές στιγμές που είχαν οι «πράσινοι» στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, η ομάδα του Νίκου Παντελή ήταν αυτή που έφτασε στην επίτευξη δύο ακόμα τερμάτων, με τον Κολοβό και με αυτογκόλ του Μαρινάκη.

Γήπεδο: Νέας Σμύρνης

Διαιτητής: Δ. Στυλιαράς

Βοηθοί: Π. Κωστάρας, Δ. Αναστόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παντελής): Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Παντίδος, Αυλωνίτης, Κούρος, Μητρόπουλος, Μενδρινός, Παναγιωτούδης (58' Ντούνης), Κολοβός (81' Πάνος), Λάσνικ (66' Καλτσάς), Αραβίδης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Αναστασίου): Καπίνο, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες, Λαγός (46' Μπεργκ), Μπαϊράμι (85' Αμπεΐντ), Ζέκα, Ντίνας, Καρέλης (66' Μουζακίτης)

Γκολ: 40', 71' Κολοβός, 88' αυτ. Μαρινάκης

Κίτρινες κάρτες: Κολοβός / Λαγός, Ζέκα, Μέντες

Κόκκινη κάρτα: 84' Μέντες