Ανανέωσαν το ράντεβού τους

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν Ηρακλής και Κέρκυρα, αφού έμειναν στο 1-1 στο "Καυτανζόγλειο" και έτσι το εισιτήριο για τους "8" του Κυπέλλου Ελλάδας ΟΠΑΠ, θα...επικυρωθεί στο νησί των Φαιάκων.
Οι "κυανόλευκοι" ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως δεν κατάφεραν να μετατρέψουν την κυριαρχία τους σε γκολ
και λίγο έλειψε να το πληρώσουν.Οι "Φαίακες" όσο περνούσαν τα λεπτά ανέβαζαν ρυθμό, κατάφεραν να σκοράρουν στο 80', όμως δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους και να κάνουν την έκπληξη, παίρνοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου ΟΠΑΠ.Στα τελευταία λεπτά, υπήρξε ισορροπία , αφού ο Ηρακλής που ήταν σαφώς η καλύτερη ομάδα του αγώνα, κέρδισε ένα πέναλτι με τον Γιάκομπ και ο ίδιος παίκτης το μετέτρεψε σε πέναλτι. Το 1-1 ήταν το τελικό σκορ και έτσι όλα θα κριθούν, στις 12 Γενάρη στην Κέρκυρα.Αρκετά λάθη από τον διαιτητή της αναμέτρησης Καλογερόπουλο, αφού στο γκολ της Κέρκυρας ο Γιάντσης στο ξεκίνημα της φάσης, στόπαρε την μπάλα με το χέρι, ενώ και