AEK- Bριλήσσια ο τελικός

Την ευκαιρία να κατακτήσει το νταμπλ στο χάντμπολ ανδρών για πρώτη φορά στην ιστορία της έχει η ΑΕΚ, καθώς σήμερα νίκησε 27-23 τον Φίλιππο Βέροιας, στον β΄ ημιτελικό του φάιναλ φορ του Κυπέλλου, που διεξάγεται στα Χανιά, και παρά το γεγονός ότι στο ημίχρονο έχανε 13-9.
Ετσι, στον αυριανό τελικό, οι πρωταθλητές της Α1 θα αντιμετωπίσουν τα Βριλήσσια,
που νωρίτερα επικράτησαν 29-19 του Διομήδη Άργους. Τα δεκάλεπτα: 5-5, 9-7, 13-9 (ημίχρονο), 18-17, 22-22, 23-27 Παρατήρητης: Μπάβας Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 2-5. Πέναλτι: 3/3-3/3. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Χατζόγλου - συνοδός): Λοΐζος, Τζούφρας 5, Αρβανιτίδης, Μπαντής 3, Κουρουμλίδης, Ρεμπελάκος, Κωστακίδης, Δεληγιάννης 6, Ευαγγελίδης 1, Κορωνάς, Ντομπρόκοβιτς 4, Παπαδόπουλος 3, Γιούπης 1, Πρωτογέρης. ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης): Καφφάτος, Μπακαούκας 10, Μεγαλοοικονόμου 2, Γεωργιάδης 7, Μάνιτς 3, Βακάλης 2, Κουλούρης, Παπαδόπουλος, Κόντης, Σύγγαρης, Ασαρίδης, Τσαούσης, Τούτσης, Πάρκχανιουκ 3.