Ο Νάγκελσμαν δεν έψαξε για δικαιολογίες για το κάζο της Μπάγερν στο Θεράμικα

10:47 7/4/2022 - Πηγή: Sport 24

Η εικόνα της Μπάγερν Μονάχου ήταν πολύ κακή απέναντι στη Βιγιαρεάλ και δικαίως ηττήθηκε 1-0 στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό για το Champions League. Οι Βαυαροί έκαναν ελάχιστα πράγματα στο χορτάρι του Θεράμικα, απείλησαν λίγο και δεν άξιζαν τίποτα περισσότερο απέναντι στην καλοκουρδισμένη ισπανική μηχανή του Ουνάι Έμερι.

Ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν δεν έψαξε για δικαιολογίες: "Είναι μια ήττα που μας άξιζε, δεν ήμασταν καλοί. Στο πρώτο ημίχρονο

είχαμε πολύ λίγη ενέργεια, δεν δημιουργήσαμε ευκαιρίες και χάσαμε τον έλεγχο του αγώνα".

Εμφανώς ικανοποιημένος εμφανίστηκε ο προπονητής του κίτρινου υποβρυχίου, Ουνάι Εμερι: "Είμαστε χαρούμενοι, αλλά ταυτόχρονα και προσεκτικοί. Θέλω να νικήσω την Μπάγερν Μονάχου. Θέλω να το κάνω και αν δεν τα καταφέρω, θα απογοητευτώ.

Θέλουμε να πάμε στα ημιτελικά. Και η ομάδα έχει γίνει ανταγωνιστική. Πρέπει να είμαστε πιο απαιτητικοί, διορθώνοντας τα λίγα μικρά λάθη που κάναμε σήμερα. Μπορεί να είναι μια ιστορική στιγμή, αλλά απομένουν 90 λεπτά".